A leghíresebb angol konzervatív napilap
A leghíresebb angol konzervatív napilap alapítója John Walter volt, aki 1785. január 1-én (egy szombati napon) jelentette meg a lap első számát, de akkor még The Daily Universal Register néven.
Három év telt el, amikor (940 szám után) 1788. január 1-én átkeresztelték The Times névre, és azóta is ezen a néven ismert. Az alapítás és a korai évek sem voltak zökkenőmentesek: John Walter tizenhat hónapot (más források szerint két évet) töltött börtönben rágalmazás miatt (valójában egy cikk miatt, amely walesi herceg, a későbbi IV.. Györgyről szólt), de a lap ennek ellenére is fennmaradt.
Az alapító után fia, aki szintén John Walter volt, vette át a szerkesztést. Az újság történelmében jelentős technológiai újítás is történt: elsőként használták a német Friedrich Koenig és Andreas Friedrich Bauer által kifejlesztett gőzhajtású gyorsnyomdagépet 1814. november 29-én. Ez a találmány lehetővé tette, hogy egyetlen gép óránként 1100 példányt nyomtasson, ami forradalmi változást hozott a sajtótermékek előállításában.
az ifjabb John Walter 1847-ben hunyt el, így már nem élhette meg a The Times egyre erősödő konkurenciáját, amelyet olyan lapok jelentettek, mint a The Daily Telegraph, Morning Star és Standard. Ezek hatására a lap befolyása csökkent, és az árverseny miatt a példányok ára is mérséklődött; ekkortájt egy lap ára 3 penny volt.
A The Times fontos szerepet játszott a betűtípus-történelemben is. Az 1930-as években a lap számára tervezték meg a híres Times New Roman betűtípust, amelyet Stanley Morison és Victor Lardent alkotott meg. Az új betűtípust először 1932-ben használták, és a mai napig népszerű a számítógépes kiadványszerkesztésben is.